Hakkımızda

Türkiye’nin Güneydoğu Bölgesinde Zücaciye, Hırdavat, İç Giyim, Oyunca ve Kırtasiye vb. Gıda Dışı perakende sektöründe pazar payı en yüksek şirketler arasında olan Harikalar Avm Alışveriş Mağazaları faaliyetlerine 2006 yılında 200M²’lik bir mağazayla başlamıştır. Mevcut durumda (Aralık 2022) 15.000M² satış alanı ve 7 Mağaza ile hizmetine devam etmektedir.

 

2020 Yılına varıldığında pandemiden bir ay öncesine kadar (Şubat 2020) iki mağazası olan bir şirket olarak faaliyetlerimize devam ediyorduk. Ancak Pandemi sürecinde birçok firma personellerini işten çıkarırken ve kepenk kapatırken, Harikalar Avm olarak radikal bir karar aldık. Önce Çalışanlarımız ile istişare ettik ve büyümeye karar verdik. 2021 yılının son ayına vardığımızda mağaza sayımız yedi olmuştu. Personel sayımız ise 30 civarından 160 civarına çıkmıştı.

 

Harikalar Avm’in ana ilkesi, Rahat ve keyif verici bir ortamda alışveriş imkânı sağlamakla birlikte, Gıda Dışı tüketim malzemelerinin yüksek kalite ve en uygun fiyat ile tüketiciye ulaştırılmasıdır. İndirim Festivali satış felsefesi olarak sürekli düşük fiyat uygulama ilkesini benimsemiş, maliyet azaltmayı işletmenin itici gücü haline getirebilmiş, özellikle ev ve işyeri gereçleri ve diğer ihtiyaç malları alanlarında çalışan çağdaş perakende satış işletmesi şeklini almıştır. Yüksek indirim (hard-discount) modelini sürekli uygulayan, “Aradığınız birçok şeyin adresi” sloganı ile portföyünde yaklaşık 30.000’e yakın ürün çeşidi bulundururken aynı zamanda çok sayıda özel ve ulusal markalı ürünü de müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin farklı bölgelerinden yaklaşık 450 Tedarikçimiz mevcuttur. Yani Ülkemizin birçok yerinde üretilen ürünleri tek bir yerde müşterilerimize sunuyoruz.

 

Harikalar Avm Alışveriş Mağazaları, mağaza sayısı ve cirosunu istikrarlı bir biçimde artırma politikasını sürdürmeye devam etmektedir. 2022 yılında cirosunu %122 oranında büyütmüştür. Kalite anlayışından ve müşteri memnuniyeti önceliğinden vazgeçmeksizin etkin maliyet yönetimi politikasıyla gelişimine devam etmektedir.

 

 

Harikalar Avm Alışveriş Mağazaları, sadece ciro büyüklüğü açısından değil, aynı zamanda 2022 yıl sonu itibariyle 7’si ofis, 12’si depo ve 142’si mağazalarda olmak üzere konsolide bazda toplam 161 kişiye iş istihdamı sağlamıştır. 

Harikalar Avm Alışveriş Mağazaları, başta müşteri ve tedarikçileri olmak üzere tüm paydaşlarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiler ve çalışanlarının kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

 


0

0

0

0
UZMANLIKLARIMIZ
Duis vel nibh at velit scelerisque suscipit. Nunc sed turpis. Fusce egestas elit eget lorem. Sed cursus turpis vitae tortor
Sosyal Medya Yönetimi %80
SEO Danışmanlığı %99
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın